Dom na poziomie

Dom jednorodzinny wpisany w nierówny teren działki

Lustrzana forma

Budynek na planie dwóch prostopadłych prostokątów wkomponowanych w ukształtowanie terenu, skomunikowanych centralnymi schodami. Obiekt jest budynkiem dwukondygnacyjnym. Wyróżnikiem są tutaj schody - wpisane pomiędzy dwie bryły budynku i lustrzanie podzielone pomiędzy strefę zewnętrzną i wewnętrzną. W obu przypadkach prowadzą do strefy dziennej domowników - raz do salonu, dwa na duży, zewnętrzny taras.

Stosunkowo nieskomplikowana bryła pozwoliła osiągnąć logicznie ukształtowaną funkcję, jednocześnie zachowując widokowy walor działki.

Program funkcjonalny

Program użytkowy budynku zakłada część mieszkalną na piętrze oraz techniczno-wejściową na parterze. Część mieszkalna została podzielona na strefę wspólną z salonem, kuchnią ze spiżarnią, jadalnią, wc i gabinetem oraz strefę rodziców z sypialnią, łazienką i garderobą, oraz strefę dzieci z dwoma pokojami i łazienką. Na parterze część wejściowa składa się wiatrołapu, garderoby oraz holu z otwartą klatką schodową. W strefie technicznej przewidziano pomieszczenia takie jak; pralnia, kotłownia oraz pomieszczenie gospodarcze i garaż dwustanowiskowy dostępny z zewnątrz.

Program funkcjonalny

Projekt architektoniczno-budowlany domu jednorodzinnego w Rybniku

Zabudowa mieszkaniowa
Rybnik